JK Elite

Jezdecké lekce

 

Jezdecké lekce

Obecně

Náš jezdecký klub nabízí individuální i skupinové výcvikové lekce na kvalitních, dobře přiježděných a především hodných koních. Tréninkový plán sestavujeme tak, aby výuka byla pestrá a bavila jezdce i koně. Kromě jezdecké výuky do tréninku zahrnujeme také potřebnou teorii a práci ze země.

Naším cílem je naučit jezdce nezávislému a funkčnímu sedu a pomůckám, které opravdu pomáhají (nehádají se). Jezdce doprovázíme na  první hobby závody a k úspěšnému složení ZZVJ. Není v našich silách slíbit tuto metu všem, ale kdo říká, že závodní kariéru nenastartujeme zrovna vám?

Své koňské i lidské kamarády si u nás najdou i rekreační jezdci, kteří nemají závodní ambice, ale rádi jezdí na vyjížďky do přírody.

Všichni naši koně jsou pravidelně přiježďováni pod dohledem drezurních a parkurových trenérů, stejně tak absolvují i několikadenní putování rozmanitou přírodou. Všestranná průprava a zkušennosti jsou základ úspěchu – jak pro jezdce, tak koně.

Psychická pohoda našich koní je pro nás tématem číslo jedna. Proto mají pokročilí jezdci většinou na starost jednoho svěřeného koně, se kterým si budují vztah. Není krásnějšího „konce“, než když svěřence dovedeme k vytouženému cíli, kterým je často pořízení vlastního koně. Pokud je jezdec připravený (už se od nás naučil vše potřebné jak z pohledu jezdeckého, tak chovatelského), rádi poskytneme komplexní poradenství a koupí prvního koně našeho svěřence provedeme.

Skupinové lekce

Skupinová lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé jezdce, kteří koně ovládají ve všech chodech (v předem určených výjimkách se v rámci těchto lekcí může se svěřenci pilovat samostatný cval).

V každé skupině jsou maximálně 4 jezdecké dvojice, kterým se instruktor plnohodnotně věnuje.

Náplní jednotlivých lekcí je jízdárenská práce, drezúrní průprava a práce na kavaletách. Skupinové lekce jsou zaměřené na všestranný rozvoj s cílem vychovat samostatného jezdce, který koně ovládá ve všech chodech, umí koně správně vést ve všech situacích, má funkční pomůcky, pružný sed, a korektně zvládá překonat malé skoky. Vzniká zde částečně prostor i pro samostatnou práci, ke které jezdce vedeme a učíme je tak stát se do budoucna samostatnými, sebevědomými jezdci, kteří jsou pro své koně oporou.

Cílem absolvování skupinových hodin je složení zkoušek základního výcviku, pořízení vlastního koně, nebo zkrátka jen relax a pravidelná dávka pohody v dnešní uspěchané době. 🙂

Cenu za skupinovou lekci  a ceny zvýhodněných permanentek (v případě zájmu o pravidelný výcvik) naleznete v ceníku zde

Individuální lekce

V průběhu individuální lekce má jezdec k dispozici svěřeného koně a instruktora, který se věnuje pouze jim.

Individuální lekce je vhodná především pro začínající jezdce, kteří ještě neovládají svěřeného koně na 100% a trénink ve skupině by tak pro ně nebyl bezpečný. Pro pokročilé jezdce lekci doporučujeme jako formu intenzivní přípravy před výjezdem na závody, před zkouškami základního výcviku nebo při patrném jezdeckém problému, kterému se nelze ve skupině dostatečně věnovat.

Cenu za individuální lekci a ceny zvýhodněných permanentek (v případě zájmu o pravidelný výcvik) naleznete v ceníku zde

Výcvik na lonži

je určen naprostým začátečníkům, kteří na koni sedí poprvé, nebo mají s jezdectvím jen minimální zkušenost. Instruktor se věnuje jezdci v kruhové ohradě, která poskytuje pro první jezdecké krůčky bezpečné zázemí. Koně ovládá pomocí tzv. Lonže (dlouhého vodítka) a lonžovacího biče. Jezdec se tak může soustředit pouze na osvojení správného sedu a zkoušení pomůcek, kterými bude na koně působit při budoucí samostatné práci.

Cenu za výcvik na lonži naleznete v ceníku zde