Jezdecká škola srdcem

Naši koně

Naši koně

Čtyřnohou partu Jezdecké školy srdcem tvoří koně různých plemen, věku i výkonnosti. Toho pravého si najde každý. Všichni mají jedno společné: pro jezdecké lekce jsou dobře jezdecky připravení, vzhledem k pravidelnému volnu a pobytu na velké pastvině jsou v psychické pohodě. Spolupracujeme s odborníky z řad trenérů, veterinářů, fyzioterapeutů, výživářů, zubařů i kovářů. Školní kůň má nelehkou úlohu učit jezdce různých úrovní, proto dbáme na to, aby od nás za svoji práci dostával zpět tu nejlepší péči.

Allman (Ollie)

 

První rezavý valach, kterého jsme kdy měli a řeknu vám, stojí to za to! Je jednoznačně největší z celého stáda a všichni doufáme, že to tak i zůstane a já nebudu muset přepisovat jeho medailonek. 🙂 Do svižnějšího pohybu se nechá přemlouvat, je však naprosto spolehlivý, sveze i malé dítě. Oficiálně závodil v parkurových kolbištích i drezurním obdélníku. Své zkušenosti předává jezdcům všech jezdeckých úrovní.

 

Amina Tanzer

Aminka je tmavě hnědá, drobná klisna plemene anglický plnokrevník (a 1/1), dostihy nikdy neběhala, ale plňasí povahu sem tam nezapře. Občas trochu hysterická, avšak citlivá, jemná a srdečná. Když jezdec netlačí na pilu, chodí tzv. na myšlenku. Narodila v roce 2013 – pubertální léta má již za sebou, je v těch nejlepších letech k výuce jezdců všech jezdeckých úrovní.

Ayla

Oldenburská princezna, které každou zimu holíme srdíčko na levé půlce zadku. Narodila se v roce 2015 v Kamenici. Ayla je nesmírně roztomilá a krásná slečna, která by se nejraději nechala ňuňat, rozmazlovat a obskakovat od ráda do večera. Umí být pěkně drzá a vyzkoušet, jak dobře máš zmáknutý osobní prostor. Například kontrolu kapes, kde by se mohly skrývat pamlsky, umí provést velmi důkladně. Není zákeřná, ale neodpustí žádnou hrubou chybu. Proto ji do lekcí dáváme pokročilým jezdcům.

 

Lesley

 

Tuto hnědou velezkušenou profesorku s širokou lysinou máme ze všech našich školních koní nejdéle. Občas sice vypadá, že ji nesnesitelně obtěžuje přítomnost jakéhokoli dalšího živého tvora, ale sama být neumí už vůbec. Její laskavé oko si však musíš zasloužit. Pod sedlem je neuvěřitelně jemná na pomůcky, příjemně reaguje na sed a pokud se s ní nebudeš přetahovat, nebude ani prchat! Naopak tě naučí, jak na narovnání z vnitřní boty do vnější otěže, jak málokterý školák. Protože jakmile se narovná, zpohodlní tak, že z toho aha momentu nebudeš spát. Základy ježdění provede i zcela nezkušeného jezdce.

Dusty Duke (DýDý)

 

Náš puntíkatý rezavý chlapeček je přesně půl Hafling a půl Appaloosa. Podědil učenlivost a jemnost Appaloosy, stejně jako vytrvalost a zarputilost Haflinga. Co v dané lekci převládne záleží na jezdci. DD má celý seznam vychytávek, tzv. skrytých profesorských zbraní. Zkouší, co jezdec dovolí. Jednou zkusí ošulit projetí rohu, pokud mu to projde, jako by po nás šibalsky mrkal okem – viděla jsi to? Podruhé si na poslední chvíli rozmyslí, že na kavalety nepůjde. Chyběla tam vnější pomůcka? Tak se nediv. :)) Pan profesor DýDý učí jezdce všech jezdeckých úrovní.