JK Elite

Naši koně

Naši koně

Naši čtyřnozí parťáci si od teď můžou vybírat! 🙂 Někteří  – především poníci, bydlí v původním areálu ve Veleni. Sportovněji založení koně se na vás těší v novém areálu Tvrze Velké Horky. Aby to žádnému z našich koní nebylo líto, můžete si zde prohlédnout všechny.

 

Orlice (Orinka)

 – 4. 4. 2008

– KVH 165 cm

– hnědka, Český teplokrevník

– o: Orido, m: Irish Beauty

 

Orinka je prvním koněm zakoupeným pro jezdeckou stáj eLiTe.
Byla obsednuta až v šesti letech, do té doby si užívala bezstarostný život na pastvinách. Začínalo se s ní pracovat pomalu a nikdo na ní nespěchal. Díky tomu je povahově vyrovnaná a klidná. Má vynikající skokový potenciál, ráda závodí a ještě raději vyhrává. Úspěšně se účastní i drezurních závodů. Je to kobylka, která je vhodná i na ZZVJ.

Miluje vyjížďky, velice jí baví přirozená komunikace a za pamlsek udělá skoro i kotrmelec.

Goldie

–  1. 5. 2009

– KVH 175 cm

– hnědák, Slovenský teplokrevník

– o: Condor, m: Glória

 

Naše sportovní kobylka.
Goldie je dobře přiježděná a potkávat se s ní můžete na závodech v drezuře, v parkuru i v military. Má vynikající styl skoku, je pozorná a nerada dělá chyby.

Patří u nás ke koním, se kterými je možné absolvovat ZZVJ.
Je to učitelka i pro méně pokročilé jezdce a spolehlivá kobylka na vyjížďky.

Chelsea Elite

– 17. 4. 2020

– KVH roste 

– strakoš, Teplokrevník

– o: Bernstein, m: Cheva

 

První kobylka narozená v našem chovu a zároveň první potomek klisny Chevy. Chelsea je milá, zvědavá slečna, která má celý život před sebou a my doufáme, že jí čeká jen to nejlepší.

Octavia

– 21. 4. 2004

– KVH 170 cm

– hnědka, Slovenský teplokrevník

– o: Carismo m: Omega po Gamar

 

Nejhodnější kobylka pod sluncem, která je v terénu maximálně spolehlivá. Je výborně přiježděná na sed a tak nemusí nosit ani uždění. Oktávka je hrdou maminkou nádherné Faustýny a protože  si mateřství opravdu užívala, rozhodli jsme se jí na jaře 2022 znovu připustit a dopřát jí zasloužený důchod.

Rocky

– 9.2.2006

– KVH 170 cm

– Hnědák, Oldenburg

– o: Look Honey (IRE), m: Letní noc

 

Náš pan „Úžasňák“, jak mu přezdívají klienti. Koník se skvělým pohybem a pohodlnými chody. Cval na jeho hřbetě by se slovy jezdců dal přirovnat k jízdě na obláčku. Je to moc snaživý drezurní koník, skokovým nadáním opravdu neoplývá :D, za to venku ho nic nerozhází a bezpečně povozí i začínající jezdce.

Ayla

– 10.4.2008

– KVH 180 cm

– hnědka, Oldenburg

– o: Cassini II, m. Tacora

 

Šikovná a velice vnímavá kobylka, která k nám přišla ze sportovní stáje, kde se připravovala na skokovou kariéru. Na jízdárně je pozorná a na vyjížďkách stoprocentní. U nás si hned po prvním tréninku získala srdce naší jezdkyně Káji, která jí bere jako svojí a my jsme rádi, že to holkám klape.

Amina Tanzer

– 18.3.2008

– 155 cm

– hnědka, Anglický teplokrevník

– o: Celer, m: Norvay

 

Aminka je náš nejnovější přírůstek, moc šikovná kobylka bez dostihové kariéry. Je příjemně temperamentní, obratná a ráda skáče. Na vyjížďkách chodí nejraději první, to nasadí výraz zkušené průvodkyně po místních lesích a dává si pozor, aby jí náhodou nějaký koník nepředběhl – přeci jen venku to má pod palcem ona. 

Warka z Izb (Vanilka)

–  31. 3. 2013

– KVH 136 cm

– Plavka, Huculský kůň

 

– o: Zawilec, m: Jaskinia

 

Huculský kůň: „Na svou velikost je neobyčejně silný, vyniká jistým krokem a obratností v terénu. Ze země se dobře učí cirkusovým kouskům (jako např. poklona). Je klidný, a proto na něm mohou jezdit a starat se o něj i malé děti. Je to rodinný kůň, silný, takže unese lehce i dospělého, má všestranné využití, velmi odolný a nenáročný, dobře chodí ve skupině (společné vyjížďky) a je přátelský. Celý rok může být chován na pastvině“.

A právě díky těmto vlastnostem plemene jsme do naší školy zakoupili Vanilku. Věříme, že si jí také oblíbíte.

Foxtrot Dancer

– 18. 5. 2015

– KVH 157 cm

– Strakoš, Irský cob

– o: Machoo, m: Fanny

 

Mladý hodný koník, kterého si každý okamžitě zamiluje. Na jízdárně je snaživý, venku naprosto spolehlivý. Velmi rád plave a jak vidí vodu, hned je v ní! Foxík vyniká velice pohodlnými chody

Sander (Sany)

– 1. 1. 2009

– KVH 95 cm

– Blanket, Miniappaloosa

– o: -, m: –

 

Náš nejmenší poník vhodný pro ty nejmenší jezdce. Jezdit se na něm učí děti již od 4 let. Sany zvládá jízdárenskou práci a velice rád chodí na vyjížďky.
Má výrazný skokový talent a snad brzy najde dvounohého parťáka na parkury.
V dohledné době plánujeme zakoupení vozíku a Sanyho využít i jako „kočárového poníka“.

Herry Star

– 10. 4. 2011

– KVH 145 cm

– Brown Dun, Fjordský kůň

– o: Rock Grey Sean, m: Gamara

 

Milý a spolehlivý koník, který díky své konstituci uveze i dospělého člověka. Na vyjížďkách je vzorný a i méně pokročilý jezdec se na něm cítí bezpečně. Herry velmi dobře a rád skáče.

Sára – M

–  19. 8. 2006

– KVH 160 cm

– Hnědka, Slovenský teplokrevník

– o: 969 Corrado II, m: Sunny

 

Všestranná jemná kobylka, která je pro svoji klidnou povahu vhodná i pro začínající jezdce. Je výbornou parťačkou na drezuru, parkur, na závody, na ZZVJ i na vyjížďky.

Je hodná a lehce jezditelná.

Lesley

– 3. 6. 2009

– KVH 160 cm

– Hnědka, Slovenský teplokrevník

– o: Cry For Me, m: Lity

 

 

Lesley jsme si zakoupili jako takovou střelu, která se prala s udidlem, prchala a my jsme věděli, že to s ní bude běh na dlouhou trať. Především díky naší Ádě, která se jí hodně věnovala můžeme říct, že se z Lesley stala výborná školní kobylka, o kterou se jezdci hádají. Je vhodná pro začínající jezdce a to i v terénu.

Dusty Duke

– 3. 5. 2009

– KVH 150 cm

– Prokvetlý ryzák, Halfing/Apaloosa

– o: Blaengwili Bonheddwr., m: Miss Karloff

 

Kříženec haflinga a apaloosy, kterému přezdíváme „Halfpaloosa“. Pod šikovným jezdcem přeskáče parkur bez jediné chyby, odjede drezurní úlohu jako profesionál, je tedy skvělým parťákem na ZZVJ. Začátečníky občas pozlobí tím, že pokud nedostane jasnou pobídku a člověk zaváhá, jde tam, kam chce on a ne tam, kam chce jezdec. To mu pak důvěrně říkáme „Halfpačůza“.  Na vyjížďkách je ale hodný vždycky i se začátečníkem a my ho milujeme.

Monty

–  7. 7. 2005

– KVH 135 cm

– červený ryzák, Český sportovní pony

– o: -, m: –

 

Monty je pohodář každým coulem. Na ošetřování, jezdění i na ostatní manipulaci. Je zrozen na toulky přírodou, kde na něm může jet i naprostý začátečník. Monty se neleká, nespěchá, nevymýšlí, zkrátka je to parťák do nepohody. Na jízdárně je tlačivější, prostě flegmatik. Výborně funguje na lonži. Díky jeho konstituci se na něm dá jezdit i bez sedla. Je velmi dobře drezurně přiježděn.

Black

– 30. 4. 2011

– KVH 100 cm

– černý bělouš, pony

– o: neznámý, m: Bára

Black je ze všech školních koní nejvíc bílý a také úplně nejmenší. Jeho velikost však nenapovídá vůbec nic o jeho osobnosti a zkušenostech! Blekouš je ostřílený jedenáctiletý mazák, který by o tom, jak děti bezpečně povozit a trpělivě učit, mohl přednášet ostatním poníkům v zácviku. 🙂 Je klidný a hodný. K dětem je laskavý ze země i ze sedla. Bez problému sveze děti od 2 let a předškoláky.

První zkušenosti a zážitky v sedle na poníkovi jako z pohádky? U nás ano!