Co to zas ta Terka vymyslela? Né, né. Terka né. Áďa si s tím začala @adriana.dunovska. Ale moc se to Terce líbí, tím spíš, že to tak skvěle funguje! A tak se rozhodla vás neochudit. 

Je to tip pro pokročilého jezdce, který umí dobře ovládat svůj sed.

Vykyčli kyčle vlastně znamená otevři pánev. Cože to co? Jo. Fakt to není jednoduchý popsat, a začínám se proklínat, že jsem se do toho pustila, ale. (…)

 ▶️ sedíš na koni, je jedno, jestli jdeš v kroku, klušeš nebo cváláš. Představíš si, že se tvoje kyčle otevřou do stran a rozvinou se jako poupátko, směrem od sedla pryč, každá

Na svou stranu. Doprava a doleva, pryč od spodního bříška do prostoru. Rozhodně se to líp dělá v drezurním sedle, ale v univerzálu nebo skočce pomůže minimálně ten pocit uvolnění tlaku.

Proč bych to měla chtít dělat?

▶️ cílem je koni umožnit co nejvíce uvolněný pohyb. Toho docílíš v případě, že mu budeš co nejméně vadit, tedy co nejméně “tlačit”, kdekoli na jeho těle. Při přetřásání pomůcek tlakem se málo zdůrazňuje, že musíš dávat pozor na tlak jdoucí z celého tvého těla (ne jen holení, ruky, kolen.. ). Pokud dokážu otevřít svůj sed, a zároveň zůstanu pružná, moje sedové zádrže mohou být o to jemnější. 

▶️ na první dobrou tě může překvapit, že jsi – aniž by sis to uvědomovala, používala v horní části vnitřních stehen větší tlak, než sis myslela.

▶️ abys toho byla schopná, musíš mít absolutně zpevněný střed těla – core, tedy celý korzet, jehož úpony (asi chápeš, co tím myslím) vedou právě až přes kyčle, a působí jako stabilizátory rovnováhy.

▶️ již jsme zjemňovali na holeň, tímto zjemňujeme pomůcky sedem.